rotate
12 دی 1401 - 13:52

ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی بوشهر نوسازی می‌شود

بوشهر- رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر از عملیاتی شدن رویکرد شورا در بهبود سیستم حمل و نقل عمومی در شهر بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید نیک روش صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین حوزه‌های شهری در شهر بوشهر که در سال‌های گذشته با مشکل روبرو بوده، حمل و نقل عمومی است که این مهم از ابتدای شورای ششم در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در بودجه سال جاری شهرداری مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بوشهر اختصاص داده شد که با پیگیری صورت گرفته و همچنین حمایت دولت در زمینه پرداخت ۷۵ درصد مبلغ اتوبوس درون شهری که به شهرداری‌ها واگذار می‌شود، شورا با خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس با مبلغ ۲۵ میلیارد تومان موافقت کرد که خوشبختانه ۶ دستگاه آن وارد سیستم حمل و نقل عمومی شهر شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر خاطر نشان کرد: علاوه بر نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، تلاش برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی بوشهر از اولویت‌های مدیریت شهری است.

وی افزود: از همین رو مجوز دریافت ۸۰ دستگاه تاکسی سمند سورن طرح کمیته امداد و ۶۰ دستگاه دیگر از اتحادیه تاکسیرانی اخذ شده که با این تاکسی‌ها با پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان وارد ناوگان تاکسیرانی بندر بوشهر می‌شوند.

نیک روش اضافه کرد: شورا و شهرداری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قانونی برای تأمین اعتبار لازم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر استفاده می‌کند تا شاهد تغییر چهره ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در شهر باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 949936