rotate
14 اسفند 1401 - 19:02

اعتبار لازم برای تجهیز موزه رئیسعلی دلواری اختصاص یافت

بوشهر- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: اعتبارات مرمت، ساماندهی و محتوای شهید رئیسعلی دلواری پیش بینی و مصوب شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل سجادی منش بعد از ظهر یکشنبه در سومین نشست تخصصی گردشگری مقاومت در استان بوشهر با اشاره به توسعه گردشگری مقاومت با تکیه بر ظرفیت‌های استان بوشهر اظهار داشت: یکی از قابلیت‌های مهم گردشگری مقاومت در استان، موزه شهید رئیسعلی دلواری، بافت تاریخی بوشهر و ساختمان‌های این بافت است که نوسازی و تجهیز آنها در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر از تخصیص اعتبار لازم برای تجهیز موزه رئیسعلی دلواری خبر داد و بیان کرد: ۲۰ میلیارد تومان برای مرمت، ساماندهی و محتوای شهید رئیسعلی دلواری پیش بینی و مصوب شده است.

وی گفت: در این راستا در ظاهر و نمای بنا و در باب محتوا و ظرفیت دلیران و مجاهدان جنوب به خصوص رئیسعلی دلواری در این موزه با امکانات روز دنیا مرمت و تجهیز می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر ادامه داد: رشادت‌های رئیسعلی دلواری، ایثارگری و استقامت شهید نادر مهدوی در خلیج‌فارس و آثار به جا مانده از تجاوز رژیم بعث به جزیره خارگ تنها بخشی از ظرفیت این استان در زمینه گردشگری مقاومت است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1075142