rotate
16 بهمن 1401 - 15:37

بزرگترین کارخانه لاستیک‌سازی کشور در بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: با حضور یک سرمایه گذار در این منطقه، بزرگترین کارخانه لاستیک‌سازی ماشین‌سنگین کشور در بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، احمد دشتی‌زاده صبح امروز در دیدار با امام جمعه بوشهر ضمن تبریک دهه مبارک فجر و میلاد امیرالمونین علی(ع) اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی بوشهر از 25 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده که اکنون در سطح حدود 600 هکتار فعال  است.

وی با اشاره به فعالیت 36 واحد فعال تولیدی و 42 واحد فعال خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بیان کرد: 10 واحد راکد صنعتی در این منطقه داریم و 35 واحد نیز در حال ساخت است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بیان کرد: تلاش‌های خوبی به منظور تسهیل و تسریع در روند سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر صورت گرفته و مجوزهای تاسیس و پروانه بهره‌برداری در کمتر از 48 ساعت صادر می‌شود.

وی از ایجاد و راه‌اندازی بزرگترین شرکت لاستیک‌سازی ماشین‌سنگین کشور در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خبر داد و افزود: این شرکت با ایجاد اشتغال برای هزار و 200 نفر در شرکت لاستیک‌سازی نقش مهمی در تولید و اشتغال استان خواهد داشت. همچنین در کاشت درخت کائوچو با استفاده از آب فاضلاب نیز 10  هزار اشتغال را فراهم می‌کند.

دشتی‌زاده ادامه داد: زمین مورد نظر برای فعالیت این شرکت فراهم شده و در صورت ارائه مدارک طی 24 ساعت زمین تحویل سرمایه‌گذار می‌شود تا اشتغال لازم را ایجاد کند و زنجیره کامل را در بوشهر خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه تکریم سرمایه‌گذاران به عنوان یک اولویت در دستور کار منطقه ویژه اقتصادی بوشهر است گفت: برای رفع مشکلات و پیگیری مسائل سرمایه‌گذاران، ما به سمت آنها می‌رویم و نیازی به مراجعه به دفتر ما ندارند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به تجربه و تخصص نیروهای شاغل در این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: انتظار می‌رود در منطقه آزاد بوشهر از توان و تخصص نیروهای منطقه ویژه اقتصادی بوشهر استفاده شود.

پایان خبر/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020277